O sprawach ważnych dla Marek i powiatu wołomińskiego.

Z Adam Lubiak – Starosta Wołomiński rozmawialiśmy o #PowiatWołomiński ale również, a może przede wszystkim o #MiastoMarki. Głównie o działaniach, które mają szansę zostać zrealizowane w przyszłym roku.

– Po pierwsze: przebudowa skrzyżowania Fabryczna/Piłsudskiego poprzez poszerzenie wydzielonego pasa prawoskrętu.

– Po drugie: przejęcie przez Powiat ul. Ząbkowskiej na odcinku od ul. Fabrycznej do granicy miasta, gdzie droga łączy się bezpośrednio z ul. Szpitalną w Ząbkach. Ulice Fabryczna i Szpitalna są drogami powiatowymi, dlatego ten łącznik stworzy w całości logiczny ciąg dróg powiatowych od Zielonki, poprzez Marki do Ząbek. Oczywiście to działanie stworzy pole do remontu ul. Ząbkowskiej.

– Po trzecie: Aleja Piłsudskiego w Markach, czyli czekamy na wyrok NSA w kwestii ustalenia zarządu nad tą drogą. Z całą pewnością temat głównej arterii naszego miasta będzie jeszcze tematem niejednego spotkania. To było bardzo dobre spotkanie, merytoryczne i rzeczowe – dziękuję. Z dużym optymizmem spoglądam w 2022 rok.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.