Modernizacja mareckich kamienic nie uwzględnia wymiany źródeł ciepła (piece, itd.).

W otrzymanej właśnie odpowiedzi na #SMOG – czytamy o zakresie planowanych prac, które nie przewidują jednak ingerencji w systemy grzewcze. Jednocześnie możemy przeczytać o prowadzonym właśnie audycie, który ma określić potrzeby w tym zakresie. Możemy zatem przewidywać, że instalacje grzewcze w mareckich kamienicach zostaną wymienione. Nie znamy jednak konkretów w tym zakresie.

Trzeba zatem być dobrej myśli, że działania na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym mieście, w kwestii wymiany systemów grzewczych w budynkach komunalnych nastąpią możliwe szybko. Na to z całą pewnością czekają Mieszkańcy naszego miasta.

Treść złożonego przeze mnie pismo w linku poniżej:

https://werelich.com/…/10/rewitalizacja-kamienic-a-smog/

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.