Problem z dostępnością do przystanku autobusowego FABRYCZNA 02.

Problem z dostępnością m. in. osób niepełnosprawnych, osób starszych, czy rodziców z wózkami dziecięcymi do przystanku autobusowego Fabryczna 02.

W tej właśnie sprawie wystąpiłem wspólnie z radną #PowiatWołomiński Ewą Rosą oraz radnymi sejmiku Krzysztof Strzałkowski Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego do Marszałka #Mazowsze, ponieważ w chwili obecnej to #MZDW, czyli jednostka wojewódzka jest zarządcą głównej arterii naszego miasta.

Co należy zrobić?

Z całą pewnością wykonać dodatkowy zjazd/podjazd od strony ul. Braci Briggsów. Kuriozalnie wyglądają również parkujące pojazdy, gdzie kilkanaście metrów od peronu przystankowego mamy wolny teren wygrodzony słupkami, a przy samym peronie parkujące pojazdy. Wydaje się, że słupki powinny zamienić się miejscami, ale te kwestie pozostawiamy decyzji zarządcy drogi. Swego czasu podejmowałem działania, celem rozwiązania problemu dodatkowego zjazdu.

Otrzymałem wówczas odpowiedź (2017 r.) https://werelich.com/…/lepiej-pozno-niz-wcale-czyli…/

że po oddaniu #ObwodnicaMarki aleja Piłsudskiego zostanie przebudowana i dostosowana dla potrzeb m. in. osób niepełnosprawnych, co w sposób oczywisty rozwiązałoby problem przystanku autobusowego Fabryczna 02.

Z uwagi na to, że minęło od tego czasu cztery lata, a Mieszkańcy naszego miasta wielokrotnie prosili mnie o wsparcie w ww. sprawie – podjęliśmy wspólnie z koleżankami i kolegami radnymi decyzję o interwencji na poziomie Urzędu Marszałkowskiego. Mam nadzieję, że teraz uda się rozwiązać problem, bo odpowiedź na zasadzie – będzie przebudowa – do mnie osobiście nie przemawia…

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #WspólnaSprawa

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.