Będzie dodatkowy podjazd dla osób ze szczególnymi potrzebami – przystanek autobusowy FABRYCZNA 02.

W odpowiedzi na złożoną przez nas interpelację czytamy: „Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie (MZDW) wykona dodatkowy podjazd od strony ul. Braci Briggsów. Prace zostaną wykonane wiosną przyszłego roku, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne.”

To bardzo dobra wiadomość dla osób niepełnosprawnych, osób starszych, rodziców z wózkami dziecięcymi, itd. – jednym słowem dla wszystkich Mieszkańców naszego miasta ze szczególnymi potrzebami. To moje kolejne podejście w tej sprawie, pierwsze z pism skierowałem jeszcze w 2017 r., ale jak się później okazało wiele zmieniło się w kwestii przebudowy głównej arterii naszego miasta, która głównie z powodów finansowych została odłożona przez marecki samorząd w czasie i podzielona na etapy. https://werelich.com/2017/08/04/lepiej-pozno-niz-wcale-czyli-dodatkowy-zjazd-na-przystanek-autobusowy-fabryczna-02/

Tym razem odpowiedź, którą otrzymaliśmy od obecnego zarządcy drogi jest konkretna. Oczywiście będziemy monitorować tę sprawę, aby wreszcie temat został pomyślnie zamknięty.

Interpelację złożyłem wspólnie z radnymi sejmiku województwa mazowieckiego Anną Brzezińską oraz Krzysztofem Strzałkowskim, a także z radną powiatową Ewą Rosą. Treść poniżej:

https://werelich.com/2021/12/14/problem-z-dostepnoscia-do-przystanku-autobusowego-fabryczna-02/

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.