Nieco informacji na temat budynku dawnej Poczty, przy ul. Sportowej.

Otrzymaliśmy odpowiedź na pismo, które złożyłem wspólnie z radną Ewą Rosą (https://werelich.com/2021/11/18/budynek-dawnej-poczty-przy-ul-sportowej-w-markach/), a które to dotyczy budynku dawnej poczty, przy ul. Sportowej w #MiastoMarki

Już na etapie składania pisma wielu Mieszkańców naszego miasta była zaskoczona, że wspomniany budynek jest własnością miasta. W piśmie potwierdza się ta informacja, dokładanie z dniem 21 grudnia 2018 r. miasto stało się właścicielem tej nieruchomości. Nie znam argumentacji, która skłoniła miejskich radnych do p[odjęcia decyzji o zakupie, ale zapewne była na tyle istotna dla miasta, że taką właśnie decyzję podjęto. W piśmie czytamy, że miasto musi udostępniać budynek 24/h firmie Orange, która w dalszym ciągu posiada w nim swoje instalacje, a jakakolwiek przebudowa musiałaby uwzględniać potrzeby wspomnianej firmy. Na tę chwilę miasto nie planuje żadnych działań związanych z wspomnianym budynkiem.

Przyznam, że w odpowiedzi brakuje mi dwóch informacji – na jakich warunkach miasto nabyło nieruchomość i chyba tej ważniejszej – do kiedy miasto zobowiązane jest udostępniać budynek ww. firmie. Czytając odpowiedź nasuwa się pytanie – p[o co miasto ta nieruchomość, skoro nie może z niej korzystać, musi ponosić koszty jej utrzymania, a wszelkie przyszłe działania muszą być w konsultacji z firmą mającą we wnętrzach swoje instalacje.

Zakładam więc, że zakup nieruchomości miał głębszy sens, pewnie opierający się o interes publiczny. Jedno jest pewne – prosiliśmy o zabezpieczenie budynku dla osób trzecich i zgodnie z odpowiedzią takie działania zostały podjęte. Dziękujemy.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.