XLII Sesja Rady Powiatu Wołomińskiego – sprawozdania m. in. Policji, Straży Pożarnej, Sanepidu…

Dzisiejsza Sesja Rady Powiatu to przede wszystkim przedstawienie Radzie sprawozdań z działalności w 2021 roku Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Jako Rada podjęliśmy również uchwałę, w wyniku której Powiat Wołomińskim współfinansuje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DW631/Dworkowa/Główna.

Pozwoliłem sobie zadać Panu Komendantowi kilka pytań, które koncentrowały się wokół sytuacji związanej z pandemią, czyli jak utrudnienia związane z izolacją, kwarantanną, nauką zdaną, itp. przekładają się na próby samobójcze i samobójstwa oraz liczbę „niebieskich kart”. Okazuje się, zgodnie z moimi przypuszczeniami, że niestety zwiększyły się liczby powyższych zdarzeń, a to oznacza, w jakimś sensie nasiliła się przemoc domowa, co oczywiście martwi. W 2021 roku na terenie powiatu wydano 280 „niebieskich kart”. To oczywiście martwiące statystyki.

Pytałem również o liczbę funkcjonariuszy i wolnych wakatów w naszych powiatowych komisariatach. Cieszy fakt, że zmniejszyła się liczba wolnych wakatów, ale niestety jest ich wciąż dużo – 48. W sumie Komenda Powiatowa Policji to 395 funkcjonariuszy oraz 50 pracowników cywilnych. Problem braków kadrowych dotyka cały warszawski garnizon, gdzie liczba wolnych wakatów zbliża się do 1000. Jest jednak szansa, że w niedalekim okresie zwiększy się liczba funkcjonariuszy na terenie naszego powiatu. Komisariat Policji w Markach to obecnie 36 etatów i 2 wolne wakaty.

Poniżej zamieszczam poszczególne sprawozdanie, gdzie znajdziemy wiele ważnych informacji, dotyczących działalności poszczególnych służb na terenie naszego powiatu w minionym 2021 roku.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.