Płać podatki tu gdzie mieszkasz!

Dla mnie sprawa jest oczywista – płacę podatki tu gdzie mieszkam!

Wystarczy w deklaracji #PIT wpisać prawdę, czyli faktyczne miejsce zamieszkania oraz Urząd Skarbowy w Wołominie jako ten właściwy.

Szacuje się, że kilkanaście tysięcy Mieszkańców #MiastoMarki nie wskazuje faktycznego miejsca zamieszkania, a ten poprzedni, co oczywiście jest z wielką szkodą dla miasta.

Zwracam się z apelem do Mieszkańców, którzy z różnych powodów nie wskazywali miasta Marki, jako faktycznego miejsca swojego zamieszkania – szkodzicie sami sobie! Ten drobny gest w deklaracji PIT spowoduje, że do budżetu naszego miasta wpłynie ok. 1700 zł od osoby (udział gminy w podatku). W sumie budżet może zostać zasilony dziesiątkami milionów złotych. To realne wsparcie dla miasta, które przełoży się na rozmaite inwestycje – drogowe, oświatowe, itp.

Dlaczego dziś wpisanie faktycznego miejsca zamieszkania w deklaracji PIT nabrało dodatkowego znaczenia?

Ponieważ zmiany podatkowe zwane #PolskiŁad spowodują spadek dochodów miasta z tytułu udziału w podatkach. Władze Marek szacują, że będzie to ok. 9 mln zł (z 70 do 61 mln zł).

Dla osób wypełniających deklaracje PIT wpisanie odpowiednich danych to drobiazg, ale dla budżetu naszego miasta to miliony. #Warto

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.