Potrzeba filii Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Markach.

Na spotkaniu z Panią Małgorzatą Zawadyl, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zielonce rozmawialiśmy o problemach, związanych z bardzo dużym obciążeniem poradni. Placówka obsługuje Marki, Ząbki, Zielonkę i Kobyłkę. Z zeszłorocznych danych wynika, że w zasięgu poradni jest co najmniej 27500 dzieci. Stworzenie filii w Ząbkach w jakimś stopniu odciążyło główną siedzibę, ale problem nie zniknął, co potwierdzają liczby – od września placówka odnotowała 921 zgłoszeń (opinie konsultacje, itd.), z czego udało się zrealizować 360 takich zgłoszeń.

Potrzeba jest nowej siedziby dla poradni w Zielonce, co mam nadzieję nastąpi w najbliższych latach, ponieważ jest projekt jej budowy, przy Zespół Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce Sama szkoła również jest przewidziana do remontu, co jest obecnie jednym z priorytetów dla #PowiatWołomiński. Podczas wielu spotkań na poziomie samorządu powiatowego oraz gminnego (Marki) sygnalizowałem potrzebę stworzenia filii PPP w #MiastoMarki. Mówiłem również o tym podczas jednego z posiedzeń komisji edukacji oraz w trakcie wczorajszego spotkania władz samorządowych Powiatu i Marek. Myślę, że wszyscy widzimy taką potrzebę. Warto wcześniej zaplanować przyszłe działania, np. poprzez uwzględnienie pomieszczeń na potrzebę filii np. w projekcie budowy nowej szkoły podstawowej w Markach, która musi powstać w najbliższych latach.

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #WspólnaSprawa

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.