Konkurs „Szybka moda, czy przyroda?”

Zachęcam uczniów klas 6-8 szkół podstawowych do udziału w konkursie #SzybkaModaCzyPrzyroda

Konkurs organizowany jest przez Wydział Ochrony Środowiska #PowiatWołomiński

Na czym to polega?

Na wykonaniu zadań polegających na udzieleniu pisemnych, poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe (otwarte i zamknięte), utworzeniu krzyżówki, odszukaniu haseł do wykreślenia oraz wykonania plakatu. Plakat powinien przedstawiać dobre praktyki, które należy stosować/wdrażać, aby ograniczyć negatywny wpływ przemysłu odzieżowego na środowisko.

Nadsyłanie prac do 28 marca 2022 r.;

Przewidujemy po 3 nagrody i 3 wyróżnienia w każdej z kategorii (łącznie 6 nagród i 6 wyróżnień).Nagrodą będzie sprzęt elektroniczny.

Przekazanie nagród laureatom nastąpi w drugiej połowie kwietnia br.

Szczegółowe informacje pod poniższym linkiem:

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.