Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kobyłce.

Kilka zdjęć z budowy Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kobyłce. Zakończenie prac planowane jest na lipiec tego roku.

Nasza nowopowstała placówka będzie miała za zadanie świadczenie usług opiekuńczych, a także integrację osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Osoby pod opieką ośrodka uzyskają pomoc w usamodzielnieniu i powrocie do aktywności. To również dbanie, aby podopieczni byli w jak najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej. Placówka będzie dostosowana do opieki każdorazowo 40 osób, w tym 10 w systemie całodobowym.

Kolejnym etapem inwestycji ma być stworzenie na terenie COM parku sensorycznego, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, które będą pobudzać zmysł dotyku. Dodatkowo w parku powstanie bogata i urozmaicona zieleń, która pozwoli na rozwijanie zdolności poznawczych, ukazując różnorodność świata przyrody.

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #PowiatWołomiński #WspólnaSprawa

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.