Nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 635 Wołomin – Halinów.

Wczoraj podpisano list intencyjny, który otwiera prace nad realizacją ww. odcinka bardzo ważnej dla m. in. #Mazowsze#PowiatWołomiński drogi. Nowy ślad DW635 to nie tylko ułatwienia komunikacyjne, ale również szansa na rozwój tej części Mazowsza. Oczywiście dziś nikt nie odważy się wskazać daty zakończenia tej inwestycji, ponieważ same uzgodnienia mogą potrwać ok. 3 lat. Wartość przedsięwzięcia na dziś to min. 200 mln zł. Wspomniany 21 km odcinek będzie przebiegał przez gminy Wołomin, Zielonka, Poświętne i Halinów. To właśnie włodarze tych gmin podpisali wczoraj stosowny list intencyjny z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego.

W kwietniu zeszłego roku wspólnie z Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz radnymi powiatowymi Ewą Rosą, Tomasz Kalata Adam Łossan Tomasz Szturo @Jerzy Mikulski Igor Sulich interweniowaliśmy za pośrednictwem interpelacji, dotyczącej właśnie drogi wojewódzkiej nr 635 (taki nasz mały wkład).

https://marki.net.pl/wpis-129687-nowy_slad_drogi…

.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.