Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DW631/Dworkowa/Główna – ogłoszenie przetargu na dniach.

Wreszcie mogę przekazać dobre i konkretne informacje w kwestii sygnalizacji świetlnej na ww. skrzyżowaniu.

Spotkałem się Grzegorzem Obłekowskim, dyrektorem Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie Sprawa wygląda następująco: z Lasów Państwowych dotarło do MZDW porozumienie/umowa na zajęcie niewielkiej, ale niezbędnej do realizacji działki na rogu ul. Głównej i DW631. To zielone światło dla MZDW do ogłoszenia przetargu, co nastąpi na dniach. Wykonawca będzie miał 90 dni na realizację prac projektowych w części elektrycznej oraz inżynierii ruchu, a także prac budowlanych. Koszt realizacji przedsięwzięcia będzie oscylował w okolicach 300 000 zł. Same prace wykonawcze potrwają kilka tygodni, ale trzeba przejść procedurę zamówień publicznych, dlatego zrealizowanie przedsięwzięcia nastąpi do końca września. Jest światełko w tunelu, że będzie to końcówka sierpnia, ale realnie należy przyjąć termin wrześniowy.

Panu Dyrektorowi bardzo dziękuję za zaangażowanie w tej sprawie, ponieważ robi wszystko co w jego kompetencjach, aby pomóc. Dziękuję również Koleżankom i Kolegom radnym Ewa Rosa, Anna Katarzyna Brzezińska-Radna Sejmiku Województwa MazowieckiegoKrzysztof Strzałkowski za wspólne działania w tej jakże ważnej sprawie dla naszej lokalnej społeczności.

W kolejnych wpisach będę informował o kilku ważnych kwestiach ściśle związanych z DW631.

#dlaMieszkańców #radnyWerelich #WspólnaSprawa

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.