Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kobyłce.

Powiatowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kobyłce, czyli co słychać na budowie?

Prace wykończeniowe oraz wyposażenie Centrum są na ostatniej prostej.

Co dalej?

Centrum będzie świadczyło usługi opiekuńcze oraz dbało o integrację osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Będzie równie pomagać w usamodzielnieniu i powrocie do aktywności, wspierając kondycję fizyczną i psychiczną osób będących pod opieką Centrum.

Ile osób uzyska wsparcie?

Centrum obejmie opieką każdorazowo 40 osób – 10 w systemie całodobowym oraz 30 w systemie dziennym.

Z początkiem roku funkcjonowanie rozpoczął Środowiskowy Dom Samopomocy, który znajduje się w sąsiedztwie COM.

ŚDS wspiera osoby wymagające wsparcia w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, wymagające rehabilitacji ukierunkowanej na powstrzymywanie regresji choroby psychicznej.

Na wyżej wymienione inwestycje przeznaczyliśmy z budżetu #PowiatWołomiński 6 mln zł, kolejne 4 mln zł Powiat pozyskał z budżetu państwa.

#dlaMieszkańców #WspólnaSprawa

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.