Porzucone pojazdy – parking przed Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach oraz ul. Dmowskiego.

W imieniu Mieszkańców naszego miasta zgłosiłem do stosownego wydziału UM Marki porzucone/pozostawione pojazdy, z prośbą o zajęcie się sprawą. Wszystkie wraki są irytujące, ale z całą pewnością te, które blokują miejsca parkingowe w najbliższym sąsiedztwie placówek oświatowych sprawiają najwięcej problemów. Wszyscy doskonale wiemy, jak wyglądają okolice szkół w momencie zebrań. Każde miejsce parkingowe jest wówczas na wagę przysłowiowego złota. Należy również pamiętać, że porzucone pojazdy w okolicach szkól stają się obiektami zainteresowania dzieci, które próbują dostać się do wnętrza takich pojazdów, następnie stają się one śmietnikami, itd. Wszyscy pamiętamy czerwonego passata, który przez jakiś czas służył właśnie za śmietnik na parkingu przed SP1.

Mam zatem nadzieję, że pojazdy uda się usunąć lub ich właściciele w momencie wszczęcia procedury przez Policję sami podejmą decyzję o ich usunięciu.

#dlaMieszkańców #radnyWerelich

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.