Liczy się czas, czyli wsparcie psychologiczne dla osób potrzebujących pomocy.

Na stronie #PowiatWołomiński znajdziemy już specjalną ikonę, która przekieruje osoby zainteresowane do naszych powiatowych poradni psychologiczno-pedagogicznych. Wnioskowaliśmy o takie rozwiązanie wspólnie z radną Ewą Rosą (https://arekwerelich.wordpress.com/…/wsparcie…/) Dziękujemy Panu Staroście za podjęte działania.

Zależy nam jednak, aby po kliknięciu specjalnej ikony pojawiły się również informacje o wszelkiej pomocy, którą może szybko otrzymać osoba np. załamana psychicznie, itp. – numery telefonów zaufania, w tym te całodobowe, kontakty do instytucji, jednostek, podmiotów świadczących wsparcie takim osobom, w tym dzieciom.

Np.

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży czynny 24/7

116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych czynny codziennie z wyjątkiem dni świątecznych w godz. 14-22

800 100 100 – bezpłatny telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci, czynny poniedziałek-piątek w godz. 12-15

800 120 002 – Niebieska Linia – bezpłatny ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie, czynny 24/7

Chodzi nam o czas reakcji. Osoba szukająca wsparcia nie może tracić czasu na przeglądanie stron, podstron, itd., ona musi dostać konkretne informacje – szybko i czytelnie, dlatego podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki poprosimy Pana Starostę o uzupełnienie ww. ikony – przekierowania o m. in. wspomniane numery telefonów.

#dlaMieszkańców #randyWerelich #radnaRosa

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.