Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Zajączka/Sportowa.

W lipcu występowałem do Burmistrza #MiastoMarki z pismem w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Zajączka/Sportowa. Chodziło głównie o przejazd dla rowerzystów w tym miejscu (https://arekwerelich.wordpress.com/2022/07/20/dla-poprawy-bezpieczenstwa-przejazd-dla-rowerzystow-na-skrzyzowaniu-sportowa-zajaczka/)

Ścieżki rowerowe na ulicy Sportowej i Sowińskiego cieszą się dużą popularnością wśród Mieszkańców – w tym tych najmłodszych, którzy licznie odwiedzają Park Wolontariuszy. Wszystko to sprawia, że w ww. lokalizacji niejednokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, głównie z uwagi na niedostateczną widoczność – kierowcy nie widzą nadjeżdżających rowerzystów od strony ul. Zajączka – rowerzyści zaś nadjeżdżających pojazdów od strony ul. Sportowej.

Zwracałem się również o odnowienie oznakowania poziomego na ww. skrzyżowaniu.

Z otrzymanej dziś odpowiedzi wynika, że na skrzyżowaniu pojawi się lutro drogowe, które z całą pewnością poprawi widoczność, a co za tym idzie pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństw. Dodatkowo zostanie odnowione oznakowanie poziome, które obecnie jest ledwo co widoczne.

W imieniu Mieszkańców naszego miasta pięknie dziękuję za pozytywne ustosunkowanie się do mojej prośby/wniosku.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.