Potrzeba budowy nowej szkoły specjalnej na terenie powiatu wołomińskiego.

Stale zwiększająca się liczba uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego generuje potrzebę uruchomienia na terenie powiatu wołomińskiego kolejnej szkoły specjalnej. Najbardziej jaskrawym przykładem jest Szkoła Podstawowa Specjalna im. Marii Konopnickiej do której jeszcze dwa lata temu uczęszczało 34 uczniów, a w obecnym roku szkolnym już 98, z czego blisko 50% to Mieszkanki i Mieszkańcy Marek.

Z dużym niepokojem obserwujemy zmieniającą się sytuację, dlatego wspólnie z radną Ewą Rosą złożyliśmy w tej sprawie interpelację do Starosty Wołomińskiego. Wierzymy, że wspólnymi siłami Rady Powiatu Wołomińskiego oraz Zarządu uda się podjąć słuszne decyzje, które spowodują, że z większym spokojem będziemy mogli spoglądać w przyszłość, związaną z nauczaniem specjalnym na terenie naszego powiatu.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.