Trwają poszukiwania lokalu dla filii poradni psychologiczno-pedagogicznej w Markach.

Zarówno po stronie samorządu powiatowego, jak i gminnego jest wola uruchomienia filii poradni psychologiczno-pedagogicznej na terenie Marek. W otrzymanej właśnie odpowiedzi na złożone przez nas pismo (https://arekwerelich.wordpress.com/2022/10/27/potrzeba-szybkich-zmian-w-funkcjonowaniu-poradni-psychologiczno-pedagogicznych-na-terenie-powiatu-wolominskiego/) dowiadujemy się, że UM Marki poszukuje lokalu do wynajęcia, który spełniałby wymogi Starostwa w kwestii funkcjonowania wspomnianej poradni. Marecki samorząd nie dysponuje takim lokalem w ramach posiadanych zasobów własnych. Czekamy zatem na pomyśle zakończenie poszukiwań, bo o tym, że filia w naszym mieście jest potrzebna wiedzą chyba wszyscy, z rodzicami mareckich dzieci na czele.

Oczywiście uruchomienie filii to moim zdaniem minimum, co należy zrobić w kwestii poprawy dostępności do badań oraz konsultacji, a także skrócenia czasu oczekiwania. Zmiana rejonów i uruchomienie filii jest rozwiązaniem na jakiś czas. Wydaje się zatem kwestią czasu, gdy będzie potrzeba powołania czwartej odrębnej placówki na terenie naszego powiatu i to byłoby z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.