Poradnie psychologiczno – pedagogiczne na terenie naszego powiatu.

Ostatnia nadzwyczajna sesja Rady #PowiatWołomiński została w większości poświęcona zakupowi nieruchomości w Ząbkach, która miałaby w przyszłości posłużyć dla czwartej poradni psychologiczno-pedagogicznej na terenie naszego powiatu. Mowa o dawnym budynku banku, przy ul. Skorupki 7a w Ząbkach, w którym można wygospodarować 14 pomieszczeń. Mankamentem tej nieruchomości z całą pewnością jest niewielka powierzchnia działki, co mocno ogranicza liczbę miejsc parkingowych. Oczywiście to bardzo wstępny etap sfinalizowania zakupu, ponieważ na wtorkowej sesji jako radni wyraziliśmy zgodę na zakup nieruchomości. To pozwoli Zarządowi podjąć już konkretne działania związane z zakupem. Trzeba jednak jeszcze wygrać licytację, czyli złożyć najlepszą ofertę.

Podczas sesji wyraziłem swoje obawy, jeśli w ww. lokalizacji miałaby się znajdować poradnia obejmująca rejonem nasze miasto (perspektywa kilku lat 2-3). Uważam bowiem, że brak bezpośredniego połączenia autobusowego oraz w zasadzie brak miejsc parkingowych będą dla Mieszkańców naszego miasta dużymi utrudnieniami. Warto wspomnieć, że ok. 9000 mareckich dzieci objętych jest opieką przez dzisiejszą poradnię w Zielonce, więc jeśli już mamy poprawiać dostępność do badań i konsultacji dla tych dzieci, to niech będzie to kompleksowa poprawa, również w kwestii dojazdu i parkingów.

Co prawda na sesji Starosta oraz Członkowie Zarządu zapewniali, że Miasto Ząbki gotowe jest do zapewnienia miejsc parkingowych w ramach przyszłego remontu ulicy, przy której znajduje się budynek, ale mówimy tu o miejscach ogólnodostępnych, a nie dedykowanych dla przyszłej poradni. Wiadomym jest, że gęsta zabudowa okolic wspomnianego budynku sprawi, że każde ogólnodostępne miejsce parkingowe będzie wykorzystane przez okolicznych Mieszkańców Ząbek.

W odpowiedzi na zadawane przeze mnie pytania Starosta potwierdził, że w dalszym ciągu brane jest pod uwagę uruchomienie filii poradni w Markach. Potwierdził również, że Starostwo nie otrzymało informacji zwrotnej z UM Marki potwierdzającej znalezienie odpowiedniej nieruchomości dla filii.

Z uwagi na powagę tematu, wspólnie z radnym Tomaszem Szturo zawnioskowaliśmy na Sesji, aby odbyło się otwarte posiedzenie Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, w pełni poświęcone funkcjonowaniu PPP na terenie naszego powiatu.

Niezmiennie wierzę w to, że uda się wypracować możliwie najlepsze rozwiązanie w kwestii PPP, co ma niebagatelne znaczenie dla Mieszkańców Marek.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s