W kwestii ul. Modrzewiowej i nie tylko…

Jak już pewnie wszyscy wiemy remont/przebudowa ul. Modrzewiowej planowana jest w ramach większego pakietu ulic w tym rejonie, m. in. wraz z ul. Sobieskiego i Karłowicza. Prace mają obejmować również oświetlenie drogowe. Jak już pewnie wszyscy wiemy całość ma być realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Czego jednak nie wiemy?

Nie wiemy kiedy planowana jest realizacja tej inwestycji.

Z tej niewiedzy wynikają zgłoszenia Mieszkańców, a kilka z takich zgłoszeń dotyczyło np. oświetlenia drogowego ul. Modrzewiowej (temat tego pisma: https://arekwerelich.wordpress.com/…/oswietlenie…/). Mieszkańcy widząc przedłużające się procedury formalne, zwracają się z prośbą wprowadzenia doraźnych rozwiązań, czemu oczywiście nie można się dziwić.

W załączeniu odpowiedź UM na złożone przeze mnie pismo, z którego wynika, że trwa postępowanie wyłonienie wykonawcy w ramach formuły PPP.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.