Komenda Powiatowa Policji w Wołominie została doposażona w nowoczesny sprzęt, czyli drona wyposażonego w kamerę wielofunkcyjną termowizyjną z dalmierzem.

Nowy sprzęt posłuży w pracy policji m.in. do przeszukiwania obszarów w celu odnalezienia osób zaginionych oraz w działaniach operacyjnych.

W ramach projektu „Działania edukacyjne i usprawnienie monitoringu dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach powiatu wołomińskiego”, Powiat zrealizował następujące działania:

– zakup drona DJI Matrice 30T wyposażonego w kamerę wielofunkcyjną termowizyjną z dalmierzem dla KPP w Wołominie;

– zakup drona DJI Mavic3 Cine Premium Combo na potrzeby Wydziału Dróg Powiatowych;

– przeszkolenie 3 osób z pilotażu dronów w kategorii szczególnej NSTS-05 BVLOS bez zasięgu wzroku (2 osoby z powiatu i jeden funkcjonariusz KPP w Wołominie);

-wydruk kodeksu rowerowego w formie ilustrowanej dla dzieci – 2500 szt.;

– elementy odblaskowe z nadrukiem (zawieszki i opaski samozaciskowe) 5350 szt.;

– KPP w Wołominie jako partner w projekcie przeprowadziła spotkania edukacyjne dla dzieci w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu.

Na powyższe działania Powiat pozyskał środki zewnętrzne z budżetu centralnego w wysokości blisko 100 tysięcy zł).

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s