Planowanie i realizacja inwestycji drogowych. W tej właśnie sprawie złożyliśmy dziś wspólnie z radną Ewą Rosą interpelację do Starosty.

„Uważamy, że w przypadku planowania przyszłych prac na ulicach o tak dużym natężeniu ruchu, jak w przypadku ul. Tadeusza Kościuszki – należy uwzględniać porę oraz okres roku. Z całą pewnością prowadzenie prac w okresie wiosna – jesień, gdzie dzień jest dłuższy,

a warunki atmosferyczne dogodniejsze – pozytywnie wpłyną na skrócenie realizacji inwestycji. Podobnie okres wakacyjny, w którym co do zasady ruch pojazdów jest mniejszy. Warto również uwzględniać na etapie planowania prac ręczne kierowanie ruchem pojazdów, co w jakimś stopniu upłynni ruch wahadłowy i z całą pewnością wpłynie na poziom bezpieczeństwa w trakcie prowadzonych prac. Jeśli jest to możliwe warto także uwzględniać technologie, które maksymalnie skrócą czas realizacji inwestycji.

Jesteśmy głęboko przekonani, że uwzględnianie na etapie planowanych inwestycji czynników, które wymieniamy w niniejszym piśmie, szczególnie w lokalizacjach, gdzie występuje bardzo duży ruch pojazdów – pozytywnie wpłynie na skrócenie prowadzonych prac, co przełoży się decydowane na zmniejszenie uciążliwości dla Mieszkańców. Ograniczanie utrudnień dla Mieszkańców powinno być jednym z głównych kryteriów na etapie planowania inwestycji.”

Oczywiście nasze stanowisko pośrednio odnosi się do wszystkich inwestycji drogowych, niezależnie od poziomu samorządu.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s