O MNIE

Witam serdecznie,

Jestem rodowitym mieszkańcem Marek,  absolwentem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Markach oraz Liceum Ekonomicznego im. Stanisława Herbsta w Warszawie. Ukończyłem Uczelnię Łazarskiego na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wyższą Szkołę Menedżerską na Wydziale Menedżerskim. Pracuję w samorządzie warszawskim na kierowniczym stanowisku, gdzie odpowiada za sport, promocję i komunikację społeczną.

W latach 2010-2014 byłem radnym miasta Marki, przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Z poparciem 144 głosów uzyskałem najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów (z wyjątkiem tzw. miejsc biorących, najwięcej interpelacji spośród wszystkich radnych). Od 2014 roku jest radnym Powiatu Wołomińskiego. Z poparciem 1462 głosów uzyskałem drugi wynik w Markach, spośród wszystkich kandydatów do Rady Powiatu Wołomińskiego. W kadencji 2014-2018 pełniłem funkcję przewodniczącego Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki (najwięcej interpelacji spośród wszystkich radnych). Jestem założycielem oraz prezesem Stowarzyszenia Projekt Marki, członkiem Stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członkiem Koła Wędkarskiego Nr 14 w Markach, a także pomysłodawcą i założycielem Forum Mieszkańców Marek na Facebooku – najstarszego i najliczniejszego forum naszej mareckiej społeczności.

Byłem organizatorem akcji społecznej „Mamy Prawo Głosu!” sprzeciwiającej się włączeniu Marek do Warszawy, jako jednostki metropolitalnej, inicjatorem referendum gminnego w tej sprawie. Pomysłodawcą wielu wydarzeń organizowanych na terenie Marek: sprzątanie mareckich lasów i zbiorników wodnych, zbiórki używanych zabawek, spotkań z gwiazdami sportu, rodzinnego pikniku rowerowego i wielu innych. Od lat wspieram marecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, lider zeszłorocznej edycji Szlachetnej Paczki
w Markach.

Z żoną Anią jesteśmy szczęśliwymi rodzicami Ali oraz Olka. Jestem optymistą kochającym życie i ludzi, miłośnikiem sportu, fotografii oraz dobrego kina. Każdą wolną chwilę spędzam na rowerze. Pasjonuję się kulturą Ameryki Południowej oraz geografią. Swoje poglądy polityczne określiłbym jako centro-prawicowe.

6 myśli na temat “O MNIE”

 1. Starożytność – okres w historii Bliskiego Wschodu, Europy i Afryki Północnej obejmujący dzieje tych regionów od powstania pierwszych cywilizacji do politycznego upadku cesarstwa zachodniorzymskiego w 476 roku[1].

  Dokładne ramy czasowe tego okresu nie są ściśle określone. Tradycyjnie za początek starożytności uznaje się powstanie cywilizacji opartej na przekazie pisemnym[2] (czyli schyłek IV tysiąclecia p.n.e., kiedy to Sumerowie zaczęli stosować pismo klinowe[3]), dla wcześniejszych dziejów rezerwując termin prehistoria. Data końcowa okresu zwykle wiązana jest z upadkiem bądź poważnymi przemianami cesarstwa rzymskiego – najczęściej wymienia się rok 476, czyli koniec panowania ostatniego cesarza zachodniorzymskiego Romulusa Augustulusa. Wskazuje się także m.in. rok 395, czyli podział cesarstwa na dwie części po śmierci Teodozjusza I, początki arabskich podbojów w VII wieku i szereg innych dat.[4][5]

  Okres historyczny następujący po starożytności to średniowiecze.
  -Wikipedia-

  1. Witam. Nie wiem w jakim kontekście jest ten komentarz ale mam pewien trop. Myślę, że może tu chodzić o pokazanie jako by Majowie nie byli plemieniem starożytnym. Jeśli takie było zamierzenie tego komentarza to mam kontrofensywę. Brzmi ona tak:
   W okresie przedkolumbijskim Majowie byli twórcami najbardziej rozwiniętej cywilizacji w Ameryce, uważanej przez większość badaczy za jedną ze starszych na świecie. Na podstawie wielu stanowisk archeologicznych odtworzono historię Majów od I tysiąclecia p.n.e. aż do lat konkwisty. W dziejach starożytnych Majów wyróżnia się dwa zasadnicze okresy: Stare Imperium i Nowe Imperium. Początki cywilizacji Majów, rozwijającej się w Meksyku, na wschodnim wybrzeżu Gwatemali i w Hondurasie, sięgają okresu preklasycznego późnego (400 p.n.e. – 250 n.e.) według chronologii przyjętej dla kultur → Mezoameryki. Okres wczesnoklasyczny (250 – 400 n.e.) charakteryzowało powstawanie miast w Gwatemali (m.in. → Tikal, → Uaxactún, Quirigua, Seibal), w Meksyku na terenach dzisiejszych stanów Chiapas (→ Palenque, → Bonampak, → Yaxchilán) i Tabasco (→ Comalcalco) oraz w Hondurasie (→ Copán), spełniających funkcje sakralno-administracyjne z monumentalnymi zespołami architektonicznymi. W sumie łączną liczbę wielkich ośrodków Starego Imperium szacuje się na około 20. W okresie średnioklasycznym (400 – 700 r. n.e.) wystąpiły lokalne kryzysy polityczne, w konsekwencji których w okresie późnoklasycznym (700 – 900 r. n.e.)

   Źródłem tego akurat tekstu jest: http://wigwam02.republika.pl/Wigwam09/pliki/plemiona01.html ale jest dużo źródeł świadczących o tym, że Majowie to starożytne plemię. Interesuję się tym od dawna i wiele czytam na ten temat. Pozdrawiam serdecznie

 2. STAROŻYTNOŚĆ Słownik: Słownik historii powszechnej
  – pojęcie wprowadzone przez gdańszczanina F. Klüvera w XVII w. na oznaczenie epoki obejmującej dzieje państw starożytnego Wschodu, starożytnej Grecji i Rzymu; dzisiaj za datę wyznaczającą początek s. uważa się pojawienie ok. III tysiąclecia p.n.e. źródeł pisanych, a za datę końcową zazwyczaj upadek Cesarstwa Zachodniorzym. w 476.
  http://www.edupedia.pl/words/index/show/497544_slownik_historii_powszechnej-staroytno.html
  Ps. Definicja slowa „starozytnosc”mowi co innego. Nie mam zlych intencji ale slowo „starozytny” w kontekscie kultury Majow brzmi conajmniej dziwnie. A tematem rowniez sie interesuje od dawna. Pozdrawiam.

  1. Witam. Myślę, że wszystko zależy od punktu z jakiego się na to patrzy. Biorąc pod uwagę ramy czasowe kultura Majów śmiało mieści się w okresie Średniowiecza, patrząc na obszary opisywane w słownikach to już niekoniecznie. Historycy sprzeczają się na większość tematów i bardzo mnie to cieszy. Pokazuje to, że historia nie lubi nudy. Dziękuję pięknie za komentarze i przyznam, że jest Pan bardzo interesującym rozmówcą. Zachęcam do dalszych komentarzy, a może na blogu uda mi się poruszyć wątek kultury Majów. To takie aktualne zważywszy na temat końca świata i kalendarza Majów. Pozdrawiam ciepło.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s