Skrzyżowanie DW631/Dworkowa/Główna

Temat gorący, dlatego na bieżąco informuję o wszelkich działaniach w sprawie przyszłej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DW631/Dworkowa/Główna.

Rozmawiałem z #MZDW, prace projektowe sygnalizacji są już zakończone. Z uwagi na fakt, że uwagi/zmiany w projekcie umowy między MZDW, a Lasami Państwowymi są kosmetyczne, a sama opinia Nadleśnictwa Drewnica pozytywna co do dzierżawy gruntu pod sygnalizację – MZDW rozpoczyna przygotowania dokumentacji do ogłoszenia przetargu na wykonanie sygnalizacji. Sama realizacja sygnalizacji to kilka tygodni, ale procedura zamówień publicznych trwa znacznie dłużej, dlatego Dyrekcja MZDW podjęła decyzję o przygotowaniu dokumentacji do ogłoszenia przetargu nie czekając na umowę z Lasami Państwowymi, aby maksymalnie skrócić czas realizacji. W ten sposób MZDW w momencie podpisania umowy dzierżawy gruntu z Lasami będzie gotowy do ogłoszenia przetargu.

Tak jak wcześniej pisałem w MZDW jest pełna determinacja, aby sygnalizacja powstała możliwie jak najszybciej, mimo wielu formalnych trudności po drodze. Jestem w bezpośrednim kontakcie z Dyrektorem MZDW Grzegorzem Obłekowskim, któremu dziękuję za zaangażowanie w ww. sprawie. Podawanie dziś terminów powstania sygnalizacji jest o tyle ryzykowne, że nikt nie ma wpływu na rozstrzygnięcie przetargu, ale patrząc optymistyczne są szanse na powstanie sygnalizacji w sierpniu tego roku.

Autor

Arkadiusz Werelich

Urodziłem się 30 marca 1980 roku w Warszawie i mieszkam w Markach od urodzenia. Wychowywałem się wraz z dwojgiem rodzeństwa w katolickiej rodzinie, w domu z zasadami na ulicy Kościuszki, jednej z najstarszych ulic naszego miasta. Uczęszczałem do mareckiej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Okólnej, a po jej ukończeniu podjąłem naukę w Liceum Ekonomicznym im Stanisława Herbsta w Warszawie. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych. Po ukończeniu studiów zajmuję się wraz z rodziną współprowadzeniem sklepu spożywczego, który istnieje w Markach od 16 lat. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem żony – Anny, a wolny czas spędzam na siłowni. Pasjonuje mnie budowa ludzkiego ciała i zdrowe zasady żywienia. Skłoniło mnie to do starania się o tytuł certyfikowanego instruktora kulturystyki i fitness. Moje życie od zawsze ściśle związane było ze sportem, od najmłodszych lat swojego dzieciństwa trenowałem w klubach piłkarskich: DKS TARGÓWEK i MARCOVIA MARKI. Z czasem pochłonęły mnie ćwiczenia fitness, tą pasją zajmuję się od 12 lat . Stało się to częścią mojego życia. Hobbistycznie zajmuję się fotografią oraz numizmatyką, lubię również dobry film, a także programy z gatunku dokument i publicystyka. Czas urlopowy najchętniej spędzam w górach, zarówno narty jak i wędrówki to najlepsza forma aktywnego wypoczynku. Pasjonuje mnie kultura Ameryki Południowej a dokładniej rzecz biorąc starożytnych Indian z plemienia Majów. Zwiedzenie tego kontynentu to moje najskrytsze marzenie. Kibicuję klubowi Legii Warszawa, który wspieram jako kibic i członek mareckiego fan klubu tejże drużyny. Jeśli chodzi o zagraniczny football to moją sympatie zaskarbiła sobie FC Barcelona.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s